Переваги методу
Для розкольматації свердловин застосовується метод віброхвильового впливу на продуктивний шар з використанням гідродинамічного кавітаційного вібратора (ГКВ).
ГКВ розроблений на базі кавітаційного генератора коливань тиску рідини, що працює в режимі періодично-вибухової кавітації і забезпечує високу ефективність відновлення дебіту (реанімацію) гідрогеологічних свердловин, профілактику від кольматації продуктивного шару, прискорення й підвищення якості освоєння свердловин.
Перевага ГКВ проявляється в тому, що амплітуди коливань тиску при його роботі вище статичного тиску не менш, ніж у два рази.
Ефективність застосування ГКВ багаторазово підтверджена при розкольматації гідрогеологічних свердловин глибиною від 40 до 300 м, продуктивні шари яких складають піски різної зернистості, вапняки різного ступеня тріщинуватості й в'язкості, у тому числі із прошарками глин і мергелів.
У деяких випадках дебіт свердловин не тільки відновлювався, але навіть перевищував первинний, визначений при освоєнні.
Застосування даного методу безпечне для різних фільтрів, особливо сітчастих, які найчастіше виходять з ладу при розкольматації свердловин іншими методами.
![]() |
Економічний ефект Для підвищення продуктивності свердловин водозабору компанією "Технології гідроочищення" застосовується нова високоефективна технологія, що полягає у спільному використанні гідродинамічної установки високого тиску (ГУВТ) і гідродинамічного кавітаційного вібратора (ГКВ). Більшість свердловин після проведення відновлювальних робіт можуть бути знову введені в експлуатацію. Вартість таких робіт приблизно в 10 разів нижча вартості введення в експлуатацію нових свердловин. |